İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kütahya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

EMET’TE AFETE HAZIRLIK PANELİ VE GENÇ AFET GÖNÜLLÜLERİ YARIŞIYOR ETKİNLİĞİ 14 Mayıs 2018

10.05.2018 tarihinde Emet İlçesi’nde “Afete Hazırlık Paneli” ve akabinde “Genç Afet Gönüllüleri Yarışıyor” etkinliği düzenlendi.

Panelde konuşmacı olarak yer alan İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Ahmet Ali ARTUN AFAD’ın mevzuat gereğince toplumda afet farkındalığının artmasına yönelik eğitimler vermekle yükümlü olduğunu ve bunun gereklerinin yoğun bir şekilde yerine getirildiğini ifade etti. İnsan hayatına dokunmanın çok kutsal bir görev olduğunu belirten ARTUN, bu bağlamda Gönüllülük kavramının AFAD açısından büyük önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

Emet Kaymakamlığı, Emet Belediyesi, Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adli Bilimciler Derneği, Emet Cevizdere Araştırma Derneği (ECDAD), Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen program Kütahya Merkez, Emet, Hisarcık ve Çavdarhisar İlçelerinden toplam 7 okulun katıldığı “Genç Afet Gönüllüleri Yarışıyor” etkinliği ile son buldu.

Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit HANCI’ nın moderatörlüğünde yapılan yarışma sonunda Gazi Emet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi birinci, Hisarcık 15 Temmuz Anadolu Lisesi ikinci, Cevizdere Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Programa Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK, Emet Belediye Başkanı Mustafa KOCA, İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Ahmet Ali ARTUN, Emet İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa CÖRE, Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit HANCI ve çok sayıda davetli katıldı.