İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kütahya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

TAMP-KÜTAHYA KAPSAMINDA KBRN HİZMET GRUBU PERSONELİNE EĞİTİM 07 Kasım 2018

06-07.11.2018 tarihlerinde Müdürlüğümüzce TAMP-Kütahya Kapsamında ana çözüm ortağı olduğumuz Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu’nda destek çözüm ortağı olarak görev alan kurum ve kuruluş personeline kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer (KBRN) eğitimi verildi.

Eğitim öncesinde açılış konuşması yapan İl Müdürümüz Ahmet Ali ARTUN Kütahya’da afet yönetimi özelinde İl Afet Müdahale Planı ve KBRN Hizmet Grubu Operasyon Planı ile ilgili katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Arama kurtarma teknisyenleri Namık SELVİ, Halil İbrahim KIZILKAYA, Sadettin BABACAN tarafından verilen eğitimde kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditler, hizmet grubu özelinde yapılması gereken çalışmalar detaylı olarak ele alınırken ayrıca günlük hayatımızda bu tür tehlikelere karşı alınması gereken tedbirlerden bahsedildi.

Eğitimin son bölümünde katılımcılara, kişisel dozimetre, radyasyon tespit cihazı, kimyasal ve biyolojik numune alma kiti, kimyasal ölçüm cihazı ve kişisel dekontaminasyon seti tanıtılarak, söz konusu cihazların kullanım şekilleri hakkında bilgi verildi.