İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KÜTAHYA
Kütahya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD KÜTAHYA MASABAŞI TATBİKATI HAZIRLIK TOPLANTISINDA 19 Ekim 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilecek olan ulusal düzey masa başı tatbikatı için İstanbul'da düzenlenen hazırlık toplantısına İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Muammer SAĞDIÇ ile Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdür V. Ufuk ERGELDİ ve ilgili şube personelleri katılım sağladı.
[Devamı]
"EVİM GÜVENLİ EVİM" PANELİ DÜZENLENDİ 16 Ekim 2017
foto
Birleşmiş Milletler 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılası Günü kapsamında 13.10.2017 tarihinde Müdürlüğümüz ve Dumlupınar Üniversitesi AFAMER (Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi) işbirliği ile “Evim Güvenli Evim” paneli düzenlendi.
[Devamı]
HERİŞ SERAMİK TURİZM VE SANAYİ A.Ş.' DE EĞİTİM 16 Ekim 2017
foto
12/10/2017 tarihinde Heriş Seramik ve Turizm San. A.Ş. bünyesinde kurulan Sivil Savunma Planındaki kurtarma servisi personeli ile TAMP Kütahya planında Arama Kurtarma Hizmet Grubunda görevli personellere yönelik anılan firmanın eğitim salonu ve çalışma sahasında müdahale ekibimiz tarafından “Görevleri ile Bilgilendirme ve Hafif Arama Kurtarma” eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
4. ULUSLARARASI DEPREM MÜHENDİSLİĞİ VE SİSMOLOJİ KONFERANSI... 12 Ekim 2017
foto
4. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı Eskişehir İlinde Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Konferansta İl Müdürlüğü personelimiz İnşaat Mühendisi Abdulselam GERGİN "Yeraltı Su Seviyesi Yüksek Zeminlerde Temel Tasarımına Deprem Etkisi" konulu bir poster sunumu gerçekleştirirken, Müdürlüğümüz Planlama ve Zarar Azaltma Şubesi personellerimiz de tam kadro katılım sağladı. Konferansta AFAD Başkanlığımız'dan Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan KESKİN, Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat NURLU ve ilgili personellerde sunumlar gerçekleştirdiler.
[Devamı]
EVİM GÜVENLİ EVİM KONULU PANEL 12 Ekim 2017
foto
Birleşmiş Milletler 13 Ekim "Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü" kapsamında Müdürlüğümüz ve Dumlupınar Üniversitesi AFAMER işbirliği ile düzenlenen "Evim Güvenli Evim" konulu panelimize tüm halkımız davetlidir. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan LİVAOĞLU ve Müdürlüğümüz personeli Eğitmen Ercüment KÖK'ün konuşmacı olarak yer alacağı panel, 13 Ekim Cuma Günü Saat 14.30'da Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacaktır.
[Devamı]
DOMANİÇ VE EMET'E DEPREM GÖZLEM İSTASYONU KURULDU 06 Ekim 2017
foto
Meydana gelen depremlerde oluşan kayıpların ve yapısal hasarların hesaplanmasında büyük bir öneme sahip olan deprem gözlem istasyonlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan “Ulusal Sismik Ağın Geliştirilmesi ve Deprem Araştırmaları (USAG)” Projesi kapsamında, ülke genelinde toplam 656 adet deprem gözlem istasyonu kurulmuştur.
[Devamı]
TAVŞANLI İLÇESİ ÇINARCIK KÖYÜNDE KAYBOLAN VATANDAŞ BULUNDU... 03 Ekim 2017
foto
01.10.2017 tarihinde Tavşanlı İlçesi Balıköy Beldesi Çınarcık Köyüne hayır yemeği için giden, son olarak saat 15:00’te görülen ve sonrasında arazide kaybolan Ali CEYLAN isimli vatandaşı aramak üzere Müdürlüğümüzden 3 araç bir 8x8 arazi tipi ATV ve 12 personel ile hareket edilmiş, arama çalışması yapılmıştır. Kayıp vatandaşı arama çalışmalarına Balıköy Jandarma Karakol Komutanlığı, Kütahya Merkez Jandarma Komutanlığı Köpekli İz Takip Birimi, Afyon Afad Köpekli İz Takip Birimi ve Vatandaşlar katılmıştır. Arama çalışmaları sonuç vermiş 02.10.2017 tarihinde saat 12:00 civarında kayıp vatandaş Çınarcık Köyü Gökdere mevkiinde sağ olarak bulunmuştur. Jandarma birimlerinin nezaretinde 112 ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN HAFİF ARAMA-KURTARMA EĞİTİMİ... 28 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüz müdahale ekibince; Müdürlüğümüz eğitim salonu ve görev çalışma alanımızda 28.09.2017 Perşembe günü sabah ve öğleden sonra teorik ve pratik olarak İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile EİAŞ kurumlarında sivil savunma planındaki kurtarma servis personeline yönelik “Sivil Savunma Planı Kurtarma Servisi-TAMP Kütahya Arama Kurtarma Hizmet Grubu personeli hafif arama kurtarma” eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
17 AĞUSTOS'U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ... 17 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin sene-i devriyesi münasebetiyle afetlerde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz...
[Devamı]
KÜTAHYA-ESKİŞEHİR KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI 26 Temmuz 2017
foto
26.07.2017 tarihinde Kütahya-Eskişehir Karayolunun 30. Kilometresinde, kontrolden çıkan 43 LB 268 plakalı özel bir aracın orta refüjdeki demir bariyerlere çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi ağır yaralanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112