İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kütahya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMİ 13 Kasım 2018
foto
12.11.2018 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından Özel Bahçeşehir Koleji öğrencilerine Afete Hazır Okul Eğitimi verildi. Eğitimde, yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, afet öncesi buluşma alanlarının belirlenmesi, afetlerden sonra ilk 72 saatte kendi kendimize yetebilmemiz için, ihtiyaç malzemelerimizden oluşan afet çantasını hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler detaylı olarak ele alındı.
[Devamı]
TAMP-KÜTAHYA KAPSAMINDA KBRN HİZMET GRUBU PERSONELİNE EĞİTİM 07 Kasım 2018
foto
06-07.11.2018 tarihlerinde Müdürlüğümüzce TAMP-Kütahya Kapsamında ana çözüm ortağı olduğumuz Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu’nda destek çözüm ortağı olarak görev alan kurum ve kuruluş personeline kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer (KBRN) eğitimi verildi.
[Devamı]
DPÜ KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE AFETE HAZIR BİREY EĞİTİMİ 26 Ekim 2018
foto
25.10.2018 tarihinde, Müdürlüğümüz tarafından Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencilerine, Afete Hazır Türkiye Projesinin ilk ayağı olan Afete Hazır Birey eğitimi verildi. Eğitimde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için, bu anlamda alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapıldı.
[Devamı]
MUTAŞ MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. ÇALIŞANLARINA ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ 24 Ekim 2018
foto
24 Eylül 2018 tarihinde Müdürlüğümüz müdahale ekibi tarafından MUTAŞ MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. çalışanlarına yönelik “Temel Afet Bilinci” ve “Hafif Arama Kurtarma” eğitimleri verildi. Temel Afet Bilinci eğitimiyle, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için, bu anlamda alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapıldı.
[Devamı]
ZAFER HAVALİMANI İÇTAŞ İTFAİYE BİRİMİNE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ 22 Ekim 2018
foto
19 Ekim 2018’de Müdürlüğümüz müdahale ekibi tarafından Zafer Havalimanı İÇTAŞ İtfaiye birimi personeline “Temel Afet Bilinci” ve “Hafif Arama Kurtarma” eğitimleri verildi. Temel Afet Bilinci eğitimiyle, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için, bu anlamda alınacak tedbirlerin önemine vurgu yapıldı.
[Devamı]
AFAD DAİRE BAŞKANI SALİH ALTINAY’DAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET 18 Ekim 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Salih ALTINAY AFAD İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. ALTINAY ziyaretinde Kütahya’da yapılan çalışmalar hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Ahmet Ali ARTUN’dan brifing aldı. Türkiye’de afet yönetimi konusunda farkındalığı yükseltecek çalışmaları, merkez ve taşra teşkilatı ile birlikte bir aile olarak gördüğü AFAD olarak hep beraber gerçekleştireceklerini belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirdi.
[Devamı]
SİMAV İHH EKİBİNE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ 15 Ekim 2018
foto
13/14 Eylül 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüz müdahale ekibi tarafından Simav İHH Temsilciliği’ne bağlı arama kurtarma ekibi başta olmak üzere tüm personele “Afete Hazır Birey/Aile Eğitimi” ve “Hafif Arama Kurtarma Eğitimi” verildi.
[Devamı]
KÜTAHYA KBRN KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 05 Ekim 2018
foto
03.10.2018 tarihinde, İlimiz sınırlarında veya bölgemizde meydana gelebilecek KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) tehdit veya tehlikelere karşı alınacak önlemler ve yapılacak müdahale çalışmalarının görüşüldüğü Kütahya KRBN Koordinasyon Komisyonu toplantısı Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR Başkanlığında gerçekleştirildi.
[Devamı]
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE SU KANALINA DÜŞEN YAVRU KEDİ KURTARILDI 04 Ekim 2018
foto
4 Ekim 2018, Kütahya/ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde, AFAD İl Müdürlüğümüz hizmet binasına yakın yerde su kanalına düşen yavru kedi, Arama Kurtarma Personelimiz tarafından kurtarıldı. Yavru Kedi kurtarılarak doğaya salındı
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA VE SEFERBERLİK TOPLANTISI 03 Ekim 2018
foto
02.10.2018’de, Müdürlüğümüz koordinasyonunda kamu ve özel kurum ve kuruluşlarında görev yapan sivil savunma uzman ve amirlerine yönelik “Sivil Savunma ve Seferberlik ” konulu toplantı gerçekleştirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Ahmet Ali ARTUN ve Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürümüz Sayın Remzi ZAYİM öncülüğünde Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan toplantıda, “Türkiye Afet Müdahale Planı ve Hizmet Grubu Operasyon Planları”, “Sivil Savunma Planları”, “Sivil Savunma Tanımı ve Amaçları”, “Koruyucu Güvenlik” ve “İl Milli Alarm Sistemi Yönergesi” konularını içeren Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları planları detaylı olarak ele alındı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1516171819