İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Kütahya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI'NA AFETE HAZIR BİREY AİLE EĞİTİMİ 13 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından 10.08.2018 tarihinde Kütahya Ak Parti İl Başkanlığı Hizmet Binasında, AK Parti Gençlik Kolları Üyelerine, Afete Hazır Türkiye Projesi'nin ilk modülü olan Afete Hazır Birey/Aile Eğitimi verildi. Eğitimde, afet öncesi yapılacak hazırlıklar, afet ve acil durum çantası hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri, afet sonrası için alınması gereken tedbirler ve tahliye yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar detaylı olarak ele alındı.
[Devamı]
SULAMA GÖLETİNE UÇAN ARAÇ ÇIKARILDI 06 Temmuz 2018
foto
05.07.2018 tarihinde gelen ihbar üzerine, Simav İlçesi Kuşu Beldesi Sulama göletine düşen 43 KM 914 plakalı araç için Simav Cumhuriyet Başsavcılığının emirleri doğrultusunda Simav İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Müdürlüğümüzden Sualtı Arama Kurtarma Ekibi Talep edilmiştir. Müdürlüğümüze bağlı Sualtı Arama Kurtarma ekibimiz olay mahalline intikal ederek, Simav İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı birimler nezaretinde gölete uçan aracı sualtında arama çalışmalarına başlanmıştır. Arama sonucu bulanan araca, kılavuz ipi ve iş makinesi marifetiyle çıkarılması için, çeki ipi bağlanmış ve çalışma başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI TAVŞANLI VE GEDİZ’DE DE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ 26 Haziran 2018
foto
AFADEM öğretmenleri ve Müdürlüğümüz uzman personelleri depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekilleriniN uygulamalı olarak anlatıldığı AFAD Deprem Simülasyon Tırı 19-20 Haziran’da Kütahya İl Merkezinde, 21 Haziran’da Tavşanlı’da ve 22 Haziran’da Gediz’de vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gördü.
[Devamı]
ÖĞRETMENLERİMİZE AFETE HAZIR BİREY/AİLE EĞİTİMİ 22 Haziran 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından 22.06.2018 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Çalışma Programı kapsamında, ortaokul ve liselerde görevli öğretmenlere, Hezar Dinari Kültür Merkezi, Boğaziçi Şehir Koleji, İsabet Okulları Koleji ve Özel Doğa Koleji’nde Afete Hazır Türkiye Projesinin ilk modülü olan Afete Hazır Birey/Aile eğitimi verildi.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI KÜTAHYAMIZDA 19 Haziran 2018
foto
Deprem Simülasyon tırı Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’ın teşrifleri ile Kütahya Valiliği önünde vatandaşlarımızın ziyaretine açıldı. AFADEM öğretmenleri ve Müdürlüğümüz uzman personelleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde; depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatılıyor.
[Devamı]
ÖĞRETMENLERİMİZE AFETE HAZIR BİREY/AİLE EĞİTİMİ 19 Haziran 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından 18.06.2018 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Çalışma Programı kapsamında, okul öncesi ve özel eğitim okullarında görevli öğretmenlere, Vahid Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi toplantı salonunda Afete Hazır Türkiye Projesinin ilk modülü olan Afete Hazır Birey/Aile eğitimi verildi.
[Devamı]
ÖĞRETMENLERİMİZE AFETE HAZIR BİREY/AİLE EĞİTİMİ 13 Haziran 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından bugün, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çalışan tüm ilkokul öğretmenlerine, Hezar Dinari Kültür Merkezi ve Belediye Kültür Sarayı’nda eş zamanlı başlatılan oturumlarla Afete Hazır Türkiye Projesinin ilk modülü olan Afete Hazır Birey/Aile eğitimi verildi.
[Devamı]
ÇAMALAN KÖYÜ KAYIP VAKASI 05 Haziran 2018
foto
03.06.2018 tarihinde Tavşanlı İlçesi Balıköy Beldesi’ne bağlı Çamalan Köyü’nde ikamet eden ve Engel durumu bulunan (Sağır, dilsiz ve akli dengesi yerinde olmayan) 40 yaşındaki Ramazan BİRGE isimli vatandaşımızın kaybolduğu yönünde 112 Acil Çağrı Merkezi’nden ihbar alınmıştır.
[Devamı]
ZİNCİRLİKAYA MEVKİİ KAYA ISLAHI ÇALIŞMASI 29 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürlüğü tarafından 2018 yatırım programına alınarak projelendirilen 299.000 TL + KDV bedelle ihalesi yapılan Tavşanlı İlçesi Moymul Mahallesi Zincirlikaya mevkiinde bulunan kayaların ıslah çalışmalarına başlanıldı.
[Devamı]
EMET SORGUN SULAMA GÖLETİ’NDE BOĞULMA VAKASI 14 Mayıs 2018
foto
12.05.2018 tarihinde 112 Acil Çağrı Merkezi’nden, Emet İlçesi Yenice Köyü sınırlarında bulunan Sorgun Sulama Göleti’nde bir vatandaşın boğulduğu yönünde Müdürlüğümüze ihbar gelmiştir. Gelen ihbarın ardından Müdürlüğümüze bağlı Sualtı Arama Kurtarma Ekibimiz ivedikle olay mahalline intikal etmiştir. Olay yerinde hazır bulunan Emet İlçe Jandarma Komutanlığı birimlerinin nezaretinde gölette arama çalışmaları saat 16:00 itibariyle başlatılmıştır. 25 dakika süren arama çalışmalarının ardından hayatını kaybeden vatandaşın cesedi Sualtı Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından bulunarak 112 Sağlık Ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617